Chronické škytavky a jak je zastavit

Chronické škytavky a jak je zastavit

Škytavka trvající déle než 48 hodin jsou definovány jako chronické škytavky.

Chronická škytavka jsou vzácné lékařské výskyt, který může přerušit každodenní život a způsobit zdravotní problémy. Úpravy spánku a stravování jsou často zapotřebí, aby se vyrovnalo s podmínkou.

V tomto článku se podíváme na to, co by mohlo způsobit chronické škytavky, spolu s kroky, které lze podniknout k léčbě.

Jaké jsou chronické škytavky?

Škytavka je způsobena nekontrolovaným křečím membrány, následovaným hlasivkovými šňůry rychle se uzavírají a vydávají výrazný zvuk.

Neexistuje jasný příčina škytavek, ale ale neexistuje jasný příčina škytavek, ale ale ale není jasná příčina škytavek, ale ale také Vzrušení, stres nebo konzumace specifických potravin nebo nápojů, jako je šumivá soda, je může vyvolat. Škytavky trvající déle než 48 hodin jsou klasifikovány jako chronické a považují se za vážný zdravotní stav. Někdy mohou mít vážné důsledky, jako je vyčerpání, dehydratace a hubnutí. Zdravotní stav by mohl být na vině. Zatímco chronické škytavky lze snadno diagnostikovat, nalezení možné základní příčiny může trvat mnohem déle a nemusí být vždy možné. Rozhodněte tuto část těla, jako je pneumonie nebo pleurisy, může být faktorem chronických škytavek. Tlak by mohl být také vynesen na nerv jinde v těle kvůli změně těla, jako je těhotenství nebo růst nádoru.

Část mozku, která řídí nevědomé akce, jako je dýchání, může přestat fungovat správně, snad po zranění mrtvice nebo hlavy. Nemoci ovlivňující centrální nervový systém, jako je roztroušená skleróza, by mohla mít stejný účinek. Střevo, játra, žlučník a pankreas. Některé příklady zahrnují:

  • Crohnova nemoc
  • žaludeční vředy

Byly zprávy o tom, že lidé vyvíjejí chronické škytavky po podstoupení chirurgii mozku a gastrointestinálních postupů, jako je gastroskopie. Tyto zprávy naznačují, že lékařské intervence na částech těla spojené s škytavkami by mohly tento stav vyvolat.

Některé léky jsou spojeny s chronickými škytavkami. Patří sem léky používané v kombinaci, jako je chemoterapie a kortikosteroidy, které se používají k léčbě některých podmínek, včetně závažných alergií a kožních onemocnění. Vzhledem k tomu, že chronické škytavky jsou vzácné, došlo k omezenému výzkumu účinné léčby a péče. Aby se zabránilo návratu škytavek. K narušení křeče vytváří škytavka,

Někdy nemusí být nutné, a chirurgický zákrok na nervu, který může být nutný, může být také nutné, aby narušil křes.

Jak se vypořádat s chronickými škytavkami

Chronické škytavky mohou mít vážný dopad na každodenní život cardiol amazon. Život se stavem může být velmi stresující, způsobit úzkost a narušit normální rutiny. V důsledku toho je nezbytné pokusit se udržovat dobré duševní a fyzické zdraví. vyrovnat se se stresem.

Chronické škytavky mohou ztěžovat spát nebo způsobit, že se někdo během noci probudí. Tento nedostatek spánku může mít za následek nedostatek energie během dne, což způsobí vyčerpání, pokud stav přetrvává po dlouhou dobu. může pomoci zabránit vyčerpání. Pravidelné cvičení je důležité pro zdravý životní styl, ale lidé by se měli vyhýbat činnostem, které by mohly být příliš únavné. dehydratace, podvýživa nebo hubnutí. Může být snazší jíst menší množství jídla po celý den, spíše než jíst větší jídla v pravidelných časech.. Udržovat láhev vody po ruce a pravidelné pití malých množství po celý den může pomoci zajistit, aby osoba zůstala hydratovaná. Důkladné užívání malých úst a žvýkání jídla před polykáním může zabránit tomu, aby se to stalo.

Pokud chronické škytavky vydrží po dlouhou dobu, mohou ovlivnit celkové zdraví.

Jedna studie o chronických škytabách zjistila, že škytavky často dochází, když jsou lidé hospitalizováni a před operací dostanou obecnou anestetiku. , které podmínka způsobuje, by mohlo zpomalit proces zotavení. To může vést k následujícím příznakům:

  • Nepříjemná chuť v ústech
  • bolest při polykání
  • Bloting
  • Cítí se nemocný
  • špatný dech

Léky U gastroezofageálního refluxu patří antacidy, typ volně prodejného léku, který pomáhá snižovat množství produkované kyseliny žaludku. K dispozici jsou také silnější léky na předpis, jako jsou inhibitory protonových čerpadel (PPI).

Outlook

Chronické škytavky jsou nepříjemné a mohou mít významný dopad na kvalitu života člověka.

Je zásadní získat spoustu odpočinku, jíst a pít malé množství a být si vědom možných komplikací, které pomáhají vyrovnat se s podmínkou. Naštěstí je léčba obvykle účinná při léčbě chronických škytavek.

Může být obtížné určit základní příčinu stavu. Lékaři by měli provádět řadu fyzických zkoušek a testů, aby diagnostikovali jakýkoli zdravotní stav, který by mohl být zodpovědný za chronické škytavky, aby se zabránilo jejich znovu.

Přečtěte si tento článek ve španělštině.

  • ucho, nos a krk
  • Gastrointestinal/Gastroenterology

Zdravotní zprávy dnes mají dnes Přísné pokyny pro zdroje a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents

Bài viết liên quan